شاید بتونی بفهمی من کی هستم !

درباره من !

خلاصه ای از شروع داستان ما !

سلام امیدارم که حالتون خوب باشه و اگر هم نیست خب بیایید یه تغییری بدید تا حالتون خوب بشه ! خب من علی قاسمی هستم و همچنان دانشحوی رشته نرم افزار تقریبا اگر اشتب نکنم از ۱۶ سالگی برنامه نویسی رو شروع کردم و کم کم جدی تر شد تا حالا که توی این دوران من دست توی رشته های مختلف کردم ولی به مزاج من برنامه نویسی شرین تر اومد و خب هرکس علاقه خودش رو داره و قابل احترامه اینکه میگن علف باید به دهن بزه شیرین بیاد در وصف ماهاست . خب بگزریم برنامه نویسی رو با سی شارپ شروع کردم و علاقه زیادی به توسعه نرم افزار های تحت ویندوز داشتم و خب کارهای جالبی هم باهاش انجام میدادم ولی بعد از مدتی با اندروید آشنا شدم و دیدم خیلی تعریف میکنن وقتی رفتم توی حوزه اندروید باعث شد به دو چیز دیگر علاقه مند شم یکی جاوا بود و دیگری لینوکس من نمی خوام بگم این بهتره یا اون بهتره چون هر کدوم جایگاه خودشون رو دارن ولی اینجا هم باز من با این ها بیشتر حال کردم و سی شارپ رو تقریبا دیگه رها کردم و جاوا و لینوکس رو ادامه دادم و هر روز هم وقتی پرده ای از اسرار این ها گشاده می شود منم هیجان زده تر میشوم. خلاصه جونم برات بگه که گوگل آومد و جاوا رو محدود کرد توی اندروید و منم خواهان جاوا بودم از طرفی هم تکنولوژی های جدید معماری های خفن نرم افزار داشت می آمد و من هم فهمیدم برنامه نویسی صرف کد زدن نیست مهندسی کردن نرم افزار هنره از طرفی هم توی اندروید خیلی دستت باز نیست و مجبوری هرچی گوگل گفت بگی چشم مثل ویندوز از اونجایی که من آدم آزاده ای هستم رفتم سراغ جاوا وب و الان هر کاری دوست دارم می کنم و تمرکزم بیشتر در معماری نرم افزار و اصول طراحی درست نرم افزار هست تا صرفا کدنویسی.

علایق و زمینه های کاری

مهمترین چیزهایی که علاقه دارم را در زیر ذکر کردم و دنبالشونم تا بیشتر هم در موردش بدونم.

  • Java SE و Java EE به عنوان زبان برنامه نویسی
  • MySql و Redis به عنوان متداول ترین دیتابیس هایی که اغلب استفاده میکنم.
  • Linux و Docker اینا هم که دیگه جای بحث نداره.

اطلاعات اضافی و دانلود رزومه

از اون جایی که من علاقه زیادی به توسعه نرم افزار ها به صورت متن باز دارم غالبا توی گیت هابم بعضی هاش رو ارایه میدم خوشحال میشم توی توسعه بعضی هاشون کمکم کنید البته بعضی هاشون خیلی قدیمی هستن و بد نوشته شدن شما توی آخرین ها همکاری کنید ممنون ! همچنین می تونید رزومه من رو از اینجا دانلود کنید!

کار هایی که تا حالا کردم

خب پروژه هایی که انجام دادم بیشتر از این ها شاید باشن و بهتر از اینها ولی خب چند تایی اش رو که قابل گفتن هست رو میتونید در گیت هابم ببینید. البته بعضی هاشون تدریس هست در کنار یادگیری خیلی دوست دارم یاد هم بدم . چون وقتی موفق بشی چیزی رو که بلدی رو به بقیه یاد بدی مطمین میشی که خودت هم خوب یادگرفتی البته اگر درست یادش گرفته باشی !

در مورد مستر مشکل

خب این هم یکی از کار های دیگه من هست . وقتی اولین بار این پروژه رو استارت زدم با وردپرس زدم تا بتونم یاد بگیرم این سی ام اس رو ولی بعد از مدتی دیگه خیلی محتوا داخلش وقت نکردم بزارم و ولش کردم . اما این دفعه و توی این نسخه با جاوا راه اندازیش کردم و اینکه هدفم چی بوده از راه اندازیش در حقیقت یکیش تجربه کار با جاوا در وب و دیگری این که قصد داشتم یک سری مشکلات یا باگ هایی که وجود داره رو و تقریبا پیدا کردن جواب در سایت های خارجی سخته رو بیام راه حلی ارائه بدم و با خوندن یک پست یا دیدن یک فیلم بتونید به اصل موضوع پی ببرید و مشکلتون رو حل کنید ایده این بود که سایتی باشه برای مشکلات خاص مشکلاتی که توی سطح اینترنت کمتر دیده میشه . امیدوارم بتونم این کار رو بکنم . راستی اگر خواستید می تونید کمکم کنید فقط کافیه بهم پیام بدید از طریق یکی از این پل های ارتباطی !

شعار آخر

وقتی برای هدفت یک کاری را شروع میکنی با برنامه ریزی تا آخرش برو! مهم نیست آدم های دیگه به توچی میگن. مهم نیست که چقدر از بقیه عقبی فقط از مسیری که داری میری سعی کن لذت ببری و حسرت اینکه از دیگران عقب هستی رو نخوری. شرایط انسان ها در برهه های زمانی مختلف متفاوته بنابراین برای چیزی که تو کنترلی روش نداشتی خودت رو سرزنش نکن.
موفق باشید.